• JESTEŚMY "SZKOŁĄ NIEPODLEGŁEJ"

Do  ogólnopolskiego programu  Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Ministerstwa Edukacji Narodowej  zgłosiło się czterysta szkół oraz  przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel.  Jedną z tych szkół jest nasza Szkoła!

Jako autorka sprawozdania, a zarazem świadek i uczestnik wędrówki do miana "Szkoły Niepodległej", mam nadzieję, że pozostawi ona trwały ślad w sercach i pamięci nie tylko naszych uczniów. Poniżej załączam link do strony opisującej działania Stojedynki jako "Szkoły Niepodległej". Czytają o nas ludzie w Polsce i na całym świecie, przeczytajcie także i Wy!

Małgorzata Modzelewska

• ZAPROSZENIE NA JASEŁKA I WSPÓLNE  KOLĘDOWANIE
          • ZAPROSZENIE NA JASEŁKA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców, Dziadków, Przyjaciół Szkoły, a  także nasze najwspanialsze na świecie Przedszkolaki wraz z Rodzinami na  jasełka  i wspólne kolędowanie zatytułowane „Niebo pełne jest radości”, które odbędzie się w SP 101 we wtorek 29 stycznia  2019 roku o godzinie 17.00.

Przygotowaliśmy dla Was liczne niespodzianki. Do zobaczenia, czekamy!

Dyrekcja i Nauczyciele SP 101

• „Jezus Chrystus – jedyny Zbawiciel świata”

„Dziś całe niebo pełne jest radości.

Cieszą się wszyscy Święci i Błogosławieni,

ze Syn Boży, Zbawiciel przyszedł na ziemię.”

W ten „ciepły dzień, choć grudniowy”,  czyli 21 grudnia 2018, w naszej szkole odbyły się spotkania opłatkowe w klasach, zwieńczone kolędowaniem całej społeczności szkolnej i jasełkami, przygotowanymi przez koła teatralne pod kierunkiem pp.: E. Horwat i E. Doniec. W ich trakcie najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewał chór szkolny, prowadzony przez p. A. Czyżowskiego oraz dziewczęta z klas VIII wraz z p. pedagog A. Kubalą przy akompaniamencie gitary, na której grała mama naszych uczennic – p. M. Bisek. Jasełka urozmaicił również niezwykle wzruszający „taniec aniołów” do muzyki „Hallelujah”.

Motywem przewodnim jasełek była walka dobra ze złem. Pokazany został plan  szatana i jego  manipulacje sprowadzające młodych ludzi na drogę grzechu oraz działania Syna Bożego otwierającego niebo tym, którzy wypełniają przykazania Boże i przynoszącego swym zstąpieniem na ziemię największy dar – zbawienie. Ostateczne zwycięstwo Bożej Dzieciny daje bowiem wszystkim miłość, pokój i szczerą radość. Mamy nadzieję, że zgromadzeni wyciągnęli właściwe wnioski prowadzące do szczęścia i spokoju ducha. Do zobaczenia w niebie!!!

Więcej zdjęć w galerii "Jasełka"

• NAJPIĘKNIEJSZA BOŻONARODZENIOWA SZOPKA PAPIESKA

III PARAFIALNY KONKURS "'NAJPIĘKNIEJSZA BOŻONARODZENIOWA SZOPKA PAPIESKA" ROZSTRZYGNIĘTY!!!

6 stycznia 2019 r. poznaliśmy laureatów III Parafialnego Konkursu "Najpiękniejsza bożonarodzeniowa szopka papieska" pod patronatem Proboszcza Arki Pana ks, Jerzego Czerwienia i Dyrektora SP 101 Elżbiety Twardosz.

W konkursie pierwsze miejsce zdobyła p. Ewa Turek z córką Zuzią z klasy IIIB, drugie miejsce Adrianna Molong- studentka, a trzecie Zosia z klasy IIa i Wiktoria z klasy VIIIb Ogieniewskie z Mamą Moniką!

Nagrodę specjalną za trzykrotne zwycięstwo w trzech kolejnych edycjach naszego konkursu zdobyła p. Ewa Turek z córką Zuzią.

GRATULUJEMY!!!!

• Akademia Przedszkolaka w Szkole Podstawowej Nr 101

Szanowni Rodzice! Drogie Przedszkolaki!

Chcecie poznać naszą szkołę, nauczycieli, uczniów?
            Przyjdźcie koniecznie na zajęcia adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów.
            W trakcie spotkań dzieci będą miło spędzać czas.
            Rodzice mogą porozmawiać z nauczycielami.

Od 16 października 2018 roku!

Zapraszamy co tydzień we wtorki

w godzinach 17.00- 18.00

do Szkoły Podstawowej nr 101

w Krakowie, os. Jagiellońskie 9

• 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała.