• Dziękujemy za wspólne kolędowanie!

Wieczór kolęd z jasełkami "Maleńka przyszła miłość", pierwszy po dwóch latach pandemii, przejdzie do historii.

Mamy utalentowanych uczniów i utalentowanych rodziców, o czym wszyscy od dawna wiemy, a co można zobaczyć na filmie pana Piotra Witka, taty Weroniki i Natalii, za który z całego serca dziękujemy!

Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

Film - Wspólne kolędowanie w SP 101

foto Beata Majewska-Wojtal

• szopka
          • VII KONKURS SZOPEK ROZSTRZYGNIĘTY

Siódma edycja parafialnego konkursu szopek, organizowanego przez Arkę Pana i Szkołę Podstawową nr 101 patronatem  Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej dobiegła końca.

Od 2016 roku każdorazowo konkurs ten  jest organizowany pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmiało: ”Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój”. Autorzy szopek – dzieci, młodzież i dorośli -  zgodnie   pokazali, że pokój światowy zaczyna się od pokoju ludzkiego serca

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: szopka tradycyjna oraz  szopka nowoczesna.

W kategorii szopka tradycyjna przyznano dwie pierwsze równorzędne nagrody – Zuzannie Turek uczennicy klasy 7b naszej szkoły z mamą oraz  Igorowi Godzicowi z klasy 1c z rodzicami. Drugie miejsce zajęła Julia Majewska  z klasy 6a z rodzicami. Trzecie miejsce  zdobyła Liliana Kapcia z mamą.

W kategorii szopka nowoczesna zwyciężyła Adrianna Molong, dwie drugie równorzędne nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły – Weronika Widomska z 8a oraz Ala Duś z 1b i Lena Duś z 4b. Trzecie miejsce przypadło Błażejowi Molongowi.

W wielu szopkach tej edycji konkursu pojawiają się  gołąbki, anioły,  anielskie skrzydła,   dwie podane na zgodę ręce, czy napisy „Przekażcie sobie znak pokoju”.

Znak pokoju to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy znak naszych czasów, co pięknie przedstawili autorzy tegorocznej VII edycji konkursu…