• Warsztaty PHO3NIX KIDS

Wiosną tego roku zdobyliśmy nagrodę publiczności w konkursie PHO3NIX KIDS - NAJWIĘKSZYM W POLSCE SPORTOWYM KONKURSIE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Znaleźliśmy się w setce nagrodzonych szkół z całej Polski z ponad tysiąca uczestników konkursu. Nagrodą były wyjątkowe warsztaty sportowo – edukacyjne, a ich celem zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która dyscyplina sportowa może odpowiadać ich predyspozycjom.

28 listopada 2023 roku odbyły się w naszej szkole takie właśnie warsztaty. Odwiedził nas Maks Płuciennik-trener i instruktor BMX, jeden z najlepszych polskich zawodników, zwycięzca wielu zawodów.

Odbyło się 6 warsztatów dla uczniów klas III-VIII. Każdy warsztat składał się z dwóch części. W części pierwszej miała miejsce prezentacja sportowców, pokaz trików BMX freestyle, wspólna rozgrzewka. W drugiej części każdy uczestnik warsztatów mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach i zapisać wyniki na otrzymanej wcześniej akredytacji.

Po ostatnich warsztatach ekipa Pho3nix przekazała oficjalne podziękowanie od Fundacji na ręce szkolnego koordynatora konkursu.

Foto Barbara Kosińska-Pruś

• UDZIAŁ SPOŁECZNOŚCI SP 101 W AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

Kochani Rodzice i Uczniowie!

Raz jeszcze dziękujemy Wam za wszystkie przepiękne prace plastyczne, namalowane pod wspólnym hasłem „Cześć i chwała bohaterom i bohaterkom”, za tak liczny udział w konkursie pięknego czytania "Nad Niemnem" oraz w konkursie recytatorskim poezji powstańczej, za każdy Wasz znicz pamięci z tarczą Stojedynki zapalony w tak wielu miejscach, za wzruszające komentarze, w końcu za tak liczny udział w naszej czwartkowej wieczornicy patriotycznej.

To była i jest wyjątkowa manifestacja patriotyzmu, tym cenniejsza, że łącząca pokolenia.