• REKRUTACJA  DO KLAS PIERWSZYCH  2024/2025

im. H.Ch. Andersena w Krakowie

informuje, że 1 marca 2024 r. rozpoczął się

nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

Również 1 marca 2024 r. uruchomiony został elektroniczny system rekrutacji ELEMENTO.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 opublikowane są na PORTALU EDUKACJNYM.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne są zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

• Koncert kolęd i pastorałek w Stojedynce

Środa 31 stycznia była wyjątkowym dniem w Szkole 101. Tego dnia, w przeddzień 59 – tych Urodzin SP101, został zorganizowany koncert kolęd i pastorałek, w którym wystąpili uczniowie, nauczyciele i rodzice, a także zaproszeni goście. Akompaniował wszystkim Zespół Trzy Światy w składzie: Ilona Ring – mama ucznia klasy 2, a zarazem absolwentka SP 101 - obój, Andrzej Kosiorowski, nauczyciel fizyki - gitara oraz Sebastian Klimczyk, uczeń klasy 5 - perkusja.

Koncert rozpoczął się łacińską pieśnią „Venite Adoremus”, słowami, które w polskim przekładzie brzmią:

Przybądźcie wierni, weseli, triumfujący
            Przyjdźcie, przyjdźcie do Betlejem
            Narodzonego zobaczcie Króla Aniołów.

Przyjdźcie, uczcijmy. Przyjdźcie, uczcijmy.
            Przyjdźcie, uczcijmy Pana.

Tak też się stało - na koncert przybyło ponad 300 osób. Został on pomyślany jako wspólne kolędowanie wraz laureatami szkolnego konkursu oraz z zaproszonymi gośćmi. Tego wieczoru obok najpiękniejszych polskich kolęd zabrzmiały też pastorałki - te „dla aniołka” i te „od serca do ucha” oraz kolęda śpiewana przez dzieci ukraińskie w ich ojczystym języku.

Znakomicie zaprezentowali się również harcerze i zuchy ze Szczepu Bartoszowcy, ale serca wszystkich skradli seniorzy z Arki Pana z s. Janą, którzy brawurowo zaśpiewali „Pójdźmy wszyscy do stajenki’, a następnie zachwycili laudacją na cześć Społeczności Szkoły 101 oraz wspólnie spędzanego czasu, świętowania i włączania się w życie SP 101, z okazji przypadających w dniu 1 lutego Urodzin Stojedynki.

Wieczór kolęd był też okazją do podziękowania całym rodzinom uczniów za wyjątkową aktywność w tworzeniu wspólnoty #rodziny101silnej. Podziękowaliśmy im pięknymi Aniołami, z wyjątkową dedykacją od pani dyrektor Anny Serafin-Gruszko:

"Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"…