• INFORMACJE DLA RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW

Informacje dotyczące funkcjonowania naszej szkoły

1. Jesteśmy szkołą jednozmianową. Lekcje odbywają się od godziny 8.00.
          2. W ramach lekcji uczniowie będą dodatkowo realizować innowacyjne programy nauczania:
            2 godziny języka angielskiego, 1 godzinę edukacji przez szachy oraz 1 godzinę zajęć tanecznych.
          3. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych.
          4. Dokumentem obowiązującym w szkole jest Dziennik Librus Synergia. Rodzice uczniów klas pierwszych otrzymają we wrześniu od wychowawców login i hasło dostępu.
          5. Rodzice uczniów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności oraz orzeczenie lub opinię wydane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną proszeni są o dostarczenie tych dokumentów do sekretariatu szkoły.
          6. Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego zostaną uczniom wypożyczone z biblioteki szkolnej we wrześniu, natomiast ćwiczenia otrzymają uczniowie na własność.
          7. Rodzice kupują tylko podręcznik z ćwiczeniami do religii dla klasy 1  „Bóg jest naszym Ojcem”, Wydawnictwo Św. Stanisława BM,  redakcja:  ks. T. Panuś,  ks. A. Kielian, A. Berski.
          8. W szkole ze względów bezpieczeństwa jest wytyczona tzw. strefa dla rodziców i uczniów.
          9. Każda klasa I ma swoją salę lekcyjną na parterze, gdzie znajduje się wydzielona strefa malucha.
          10. Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia zgodnie
            z obowiązującym regulaminem. Świetlica  czynna jest w godzinach 6.30 do 17.00.
          11.  Pomoc psychologiczno – pedagogiczna udzielana jest przez pedagoga szkolnego, a pierwsza pomoc przedmedyczna przez higienistkę szkolną.
          12. W szkole obowiązuje obuwie zamienne. Uczniowie proszeni są o noszenie butów
            z białą podeszwą  (na obuwie potrzebny będzie worek z materiału, który łatwo wysycha).
            Buty i okrycia wierzchnie uczniowie zostawiają w szatni.
          13. Na zajęciach z gimnastyki w naszej szkole obowiązuje strój sportowy – biała koszulka
             bez nadruków, ciemne szorty, skarpetki na zmianę i obuwie sportowe  na jasnej podeszwie.
          14. Wszyscy uczniowie mogą korzystać z obiadów w stołówce szkolnej prowadzonej przez ajenta pana Janusza Gajocha.  Zapisy we wrześniu pod numerem  telefonu: 514- 362-630.