• W QUEŚCIE BIEŃCZYCKIM BYLIŚMY NAJLEPSI!!!

17 października uczniowie klas 8: Milena, Dawid, Bartosz, Szymon i Jakub pod opieką p. Renaty Kępy reprezentowali naszą Szkołę w kolejnym już Queście Bieńczyckim, zorganizowanym przez Radę Dzielnicy XVI.

Zbierali punkty, wykonując kolejne zadania i meldując się na stacjach zadaniowych. Przeszli 19553 kroków, poznali ciekawych ludzi m.in. p. Stanisława Malara, Świadka Historii, działacza podziemnej „Solidarności”, zasadzili żonkile przy Hospicjum św. Łazarza, odkryli prawdziwe imię i nazwisko Janusza Korczaka, byli pod pomnikiem Bogdana Włosika i na stadionie Wanda. Na koniec wszystkie drużyny spotkały się przy ul. Kaczeńcowej.

Nasza Szkoła w tegorocznym Queście okazała się NAJLEPSZA.

Gratulujemy!

• Dzień Nauczyciela 2022

13 października, cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystych obchodach Święta Edukacji Narodowej. Klasy czwarte przygotowały występ artystyczny i wszyscy razem dziękowaliśmy nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud i codzienne zaangażowanie w pracę z młodym pokoleniem.

Foto p. Beata Majewska-Wojtal

BS

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

11 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych w naszej szkole. Uczniowie z klasy 1a, 1b oraz 1c prezentowali na szkolnej scenie swoje recytatorskie, taneczne i muzyczne umiejętności. Nasi pierwszoklasiści z powodzeniem poradzili sobie z początkowym wyzwaniem szkolnym jakim jest przygotowanie się do tego dnia. Dowodem na to były oklaski i duma rodziców, a także grona pedagogicznego szkoły.

Podczas występu najmłodsi z  pomocą uczniów ze starszych klas zaśpiewali hymn państwowy Polski i Ukrainy. Naszą społeczność szkolną tworzymy razem z kolegami i koleżankami z Ukrainy. Mamy nadzieję, że wspólne odkrywanie świata wiedzy i kultury będzie ubogacającą wędrówką dla każdego dziecka.

Cieszymy się z utalentowanych najmłodszych i od wczoraj pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Życzymy im sukcesów w tej edukacyjnej wędrówce.

Zdjęcia: B. Majewska-Wojtal

• "Czym skorupka za młodu nasiąknie..."

6.10.2022 uczniowie klasy IV B wzięli udział w Marszu Żonkilowym - akcji charytatywnej organizowanej przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Marsz rozpoczął się przy Barbakanie, następnie - przy akompaniamencie pięknych ludowych melodii w wykonaniu krakowskich muzyków - uczestnicy akcji przeszli ulicą Floriańską, okrążyli Rynek, by udać się na planty, gdzie odbyło się sadzenie żonkili, które wiosną  zakwitną nową nadzieją. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi społeczeństwa, że są wokół nas ludzie potrzebujący  wsparcia, empatii i pomocy. Do nich bez wątpienia należą pensjonariusze Hospicjum św. Łazarza. Czwartoklasiści liczą na to, że mieszkańcy Krakowa i turyści, którzy tak chętnie fotografowali i nagrywali to zdarzenie, równie chętnie i z radością otworzą serca i portfele na potrzebujących.

ED