• ZŁOTA GWIAZDKA DLA SP 101

O tym, że dojazd rowerem do szkoły może być bezpieczny świadczy akcja „Rowerowy Maj”, podczas której promowano jazdę do szkół w sposób aktywny, na rowerach, hulajnogach, rolkach czy też deskorolce.

Nasza Szkoła w tym projekcie osiągnęła ZŁOTY poziom!! ️️️️️

Zajęliśmy 1 MIEJSCE w kategorii „średnich” Szkół Podstawowych.

Pamiętajmy, że rower to frajda, wolność, ważny element dzieciństwa i okazja do zrelaksowania się przed stresującymi lekcjami. To również nauka odpowiedzialności!

Poniżej krótka fotorelacja z podsumowania wyników akcji „Rowerowy Maj” w Urzędzie Miasta Krakowa 16 września.

Ewelina Puła

• Powitanie Pierwszoklasistów!

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli wyjątkowy dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Jest on szczególnie ważny dla Pierwszoklasistów. Pani dyrektor Anna Serafin-Gruszko i wicedyrektor Małgorzata Stawarz powitały tegorocznych Pierwszaków. Pani Dyrektor życzyła dzieciom, by zdobywanie wiedzy było piękną, fascynującą przygodą, a czas spędzany w szkole radosny i bezpieczny. Trzecioklasiści, w swoim krótkim programie artystycznym, zapewnili swoje koleżanki i kolegów, że zawsze mogą  liczyć na ich pomocną dłoń.

Wychowawczynie klas trzecich

• SŁOWO PANI DYREKTOR ANNY SERAFIN – GRUSZKO NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!

niecierpliwością oczekiwaliśmy Waszego powrotu do szkoły.

Mamy nadzieję, że czas wakacji był dla Was czasem wytchnienia, odpoczynku, relaksu, że zdążyliście naładować akumulatory na nowy rok szkolny.

Przed nami czas nie tylko zdobywania wiedzy, ale również czas nabywania nowych umiejętności, nowych doświadczeń.

Przed nami kolejne wyzwania- w przezwyciężaniu których z pewnością pomogą nam wartości stanowiące fundament naszej szkoły:

- wrażliwość na ludzką krzywdę,

- wzajemny szacunek,

- uważność na drugiego człowieka,

- życzliwość, wzajemna pomoc i wsparcie.

W tworzeniu takiej atmosfery niezbędny jest udział każdego z nas, taka atmosfera wymaga zaangażowania zarówno uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Na początku nowego roku szkolnego pragniemy życzyć Wam Kochani Uczniowie: by nowy rok szkolny był dla Was źródłem nowych doświadczeń, pozytywnych emocji, czasem osiągania sukcesów na miarę każdego z Was.

Wam Drodzy Rodzice realizacji wspólnego celu, jakim jest jak najlepszy rozwój naszych dzieci.

Wam Drodzy Nauczyciele ogromu pozytywnej energii, którą będziecie mogli dzielić się ze swoimi uczniami.

Dzielcie się z nami nie tylko tą energią, ale przede wszystkim wiedzą i swoją pasją.

Wszystkiego, co najlepsze na nowy rok szkolny.

Anna Serafin - Gruszko - dyrektor SP101

• Future4me

O wielu lat wszyscy uczniowie naszej Szkoły byli objęci programem Innowacji „Jedna godzina angielskiego codziennie” w wymiarze 2 dodatkowych godzin tygodniowo.

Od tego roku szkolnego w Szkole realizowany jest  krakowski program nauki języka angielskiego w szkołach podstawowych - Future4me

W czasie 2 dodatkowych zajęć w tygodniu uczniowie pogłębią wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego, wiedzę o krajach anglojęzycznych (elementy historii, geografii, życia codziennego, kultury masowej) oraz udoskonalą umiejętność stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Podczas realizacji programu stosowane będą metody aktywizujące, uczniowie będą pracować metodą projektu, przygotowywać i prowadzić lekcje n.p.: na temat świąt czy tradycji brytyjskich i amerykańskich, robić prezentacje multimedialne o historii, geografii i ciekawostkach Wielkiej Brytanii i USA.

Uczniowie klas starszych będą czytać oryginalne teksty anglojęzyczne (urywki książek, artykuły, między innymi z National Geographic) i przekazywać ich treści w formie plakatów lub prezentacji multimedialnych.

W ramach programu Programu Future4me uczniowie będą uczestniczyć w projektach międzynarodowych (np.: e-Tweening, EuroWeek) oraz brać udział w międzyszkolnych debatach oxfordzkich.