• pierwszaki

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 101 w Krakowie
            serdecznie zaprasza na zebranie informacyjne dla Rodziców dzieci,
            które rozpoczną naukę w klasie pierwszej
            od 1 września 2023 roku.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek
            o godzinie 17.00

w budynku naszej szkoły.

• SBO - druga wygrana SP101

PROJEKT "PROMUJEMY SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI" został rozstrzygnięty! WYGRALIŚMY !

W projekcie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, trzecich, siódmych oraz ósmoklasiści, którzy tak jak zapowiedzieli w swoim skeczu, zrobili ostatnią rzecz dla swojej szkoły. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Pedagog Angela Kubala przy artystycznej współpracy Pani Małgorzaty Bisek i Radosława Omiecińskiego. W ramach przyznanej nagrody są do wydania znowu wielkie pieniądze!

• I JUŻ WAKACJE!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 po Mszy św. w Arce Pana odbyło się na boisku szkolnym. Były nagrody, odznaki, dyplomy, medale, smoki, królewskie żaby i kubki pełne słodkości. Wszyscy głośnym okrzykiem potwierdzili gotowość do letniego odpoczynku i tanecznym krokiem w rytm Belgijki udali się najpierw po świadectwa, a potem na UPRAGNIONE, WYMARZONE WAKACJE!

• Otwarcie zmodernizowanych boisk sportowych podczas festynu SP 101

22 czerwca 2022 r. zmodernizowane boiska sportowe naszej szkoły zostały uroczyście otwarte! Wstęgę wraz z p. dyrektor Anną Serafin - Gruszko przecinali wyjątkowi goście - przewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Rafał Komarewicz oraz inspektor Zarządu Infrastruktury Sportowej p. Krzysztof Smoleń, radni Dzielnicy XVI pod wodzą p. Zygmunta Bińczyckiego i ks. proboszcz Jerzy Czerwień, który także poświęcił nowo wyremontowane obiekty sportowe.

Warto wiedzieć i zachować we wdzięcznej pamięci tę wiadomość, że nasze nowe boiska powstały dzięki udziałowi w programie rewitalizacji boisk przyszkolnych Gminy Miejskiej Kraków pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej!

D z i ę k u j e m y !

• Festyn rodzinny
          • FESTYN RODZINNY w SP101

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły

Uczniów wraz z Rodzinami

na wspólne świętowanie uroczystego otwarcia zmodernizowanych boisk sportowych,
            które obędzie się w Pierwszym Dniu Lata,
            w dniu 22 czerwca w godz. 15.00 – 18.00

Dyrekcja i Nauczyciele SP 101

W programie:

- uroczyste przecięcie wstęgi, otwarcie i poświęcenie boisk sportowych;

- występy uczniów SP 101;

- rozgrywki sportowe;

- gry i zabawy taneczne;

- miłe niespodzianki;

- słodkie co nieco.

• Podsumowanie Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego

I TAK XVII MAŁOPOLSKI KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY PRZECHODZI DO HISTORII

Jesteśmy ogromnie dumni, że nasz konkurs od tylu lat cieszy się tak wielką popularnością, że napływają do nas prace już nie tylko z najdalszych zakątków Małopolski, ale także i z innych województw. Ponad 800 cudownych prac, które są ważnym głosem młodego pokolenia na temat naszej współczesności

Bardzo dziękujemy wszystkim Autorom - czytając Wasze prace wielokrotnie mieliśmy w oczach łzy wzruszenia i radości, prawdziwie czuliśmy, że nasza praca przy organizacji tego konkursu ma sens. że warto.

Jak mówi profesor Czesław Dźwigaj - jest to praca u podstaw, bo otwiera ludzi na humanistykę, bo ten konkurs . pokazuje młodzieży w tej puszczy mediów, że można inaczej, że możesz być autonomiczny, możesz być sobą.

W tym roku naszą działalność wsparł Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej i jak zwykle Muzeum Krakowa, użyczając na finał pałacowej sali w sercu Krakowa. Nagrody książkowe otrzymaliśmy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, upominki ufundowały także Rada Miasta Krakowa oraz Rada Rodziców SP 101.

Od siedemnastu lat jest z nami niezmiennie pan konsul Janusz Kahl, co ogromnie sobie cenimy, od wielu lat wspierają nas także opiekunowie merytoryczni – pan prof. Czesław Dźwigaj z Akademii Sztuk Pięknych i dr Ewa Modzelewska - Opara z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jesteśmy bardzo dumni, że nasz konkurs opiera się na takich akademickich filarach.

Małgorzata Modzelewska

Listę nagrodzonych prezentujemy w zakładce poświęconej konkursowi