• #OGARNIAM ŻYCIE - SPEKTAKL

Kolejny wielki sukces -  ogromne gratulacje  dla  rodziców  i uczniów naszej szkoły.

W piątek 12 kwietnia o godzinie 18.00 odbył się spektakl teatralny autorstwa i reżyserii Pana Radosława Omiecińskiego i pod opieką merytoryczną Angeliki Włodarczyk. Przedstawienie #Ogarniam życie zostało wystawione na deskach sceny Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy, w którym uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 101 wcielili się w główne role aktorskie.

W tym roku z ogromną przyjemnością i dużym zapałem po raz kolejny uczestniczymy w kampanii # Ogarniam Życie. Chcemy podkreślić, że w ubiegłym roku zostaliśmy Złotym Ambasadorem tego projektu. Dzięki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie oraz Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, które ponownie zaprosiły nas do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu możemy podzielić się z Państwem naszym pomysłem i działaniem konkursowym, czyli spektaklem.

Organizatorami projektu są Szkoły Podstawowe nr 101 oraz 104. Niezwykle ważne jest to, aby młodzi ludzie przekonali się i poczuli, że kondycja psychiczna zależy w dużej mierze od nas samych, od naszej aktywności – jeśli robimy to, co lubimy, odczuwamy radość, a kiedy poświęcamy czas na ważne dla nas sprawy, czujemy też satysfakcję i dumę z naszych działań.

Dlatego tak istotne jest, aby w życiu znalazło się miejsce na pasje i zainteresowania, sport i rekreację, uczestnictwo w kulturze, budowanie więzi przyjacielskich, rodzinnych czy międzypokoleniowych. Nasz spektakl to przedstawienie teatralne, które staje się unikalnym i ważnym sposobem interakcji ze sztuką.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu miejskiego projektu # Ogarniam Życie.

Aktorzy występujący w spektaklu

Katarzyna Łańcucka-Bernaś

Opiekun merytoryczny:

Angelika Włodarczyk

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteś # rodziną 101 silną:)

Niebawem zostanie udostępniony film ze spektaklu

# OGARNIAM ŻYCIE

#rodzina101silna

• III Nowohucki Przejazd „Z JAJEM”

Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół uczestniczących w projekcie STARS Rowerem do szkoły. Motywem głównym tegorocznego przejazdu była marchewka, gdyż 4 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Marchewki. Przejazd to tylko rozgrzewka, gdyż już 6 maja wystartuje w Krakowie kolejna edycja Rowerowego Maja… Oczywiście z naszym udziałem!

Foto Monika Ścisło