• UWAGA, WAŻNY KOMUNIKAT!

XIX Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny „Podróżować to żyć”
          – przedłużenie terminu nadsyłania prac

Miło nam poinformować, że termin nadsyłania prac w konkursie został przedłużony do dnia
          30 kwietnia 2024 roku.  Tak więc jest jeszcze czas, aby wybrać się w swoją wymarzoną podróż.
          TO JEST CZAS WAM DANY!  Nie zmarnujcie go!

Organizatorzy XIX Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Podróżować to żyć”

Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej, niż wiemy teraz.

Hans Christian Andersen

Zaproszenie do udziału w XIX Małopolskim Konkursie
          Literackim i Plastycznym
          PODRÓŻOWAĆ TO ŻYĆ

Szkoła Podstawowa Nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie  zaprasza uczniów małopolskich szkół podstawowych do udziału w  XIX. Małopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym „Podróżować to żyć”. Zdaniem  opiekuna merytorycznego, profesora Andrzeja Linerta, „konkurs ten jest ważnym głosem młodego pokolenia na temat naszej współczesności”. Jak podkreśla profesor Czesław Dźwigaj, „całe meritum sprawy polega na uczuciach, na wrażliwości, bo te dzieciaki, ta młodzież pisze i maluje uczuciami  swój czas aktualny”.

To już dziewiętnasta edycja konkursu , który każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Życie człowieka jest drogą, prowadzącą nie tylko do nowych miejsc, ale również do drugiego człowieka, a często w głąb siebie czy w przeszłość. Czasami nasza droga jest prosta, ale bywa też niezwykle kręta. W dużej mierze jej wybór zależy od nas samych, od drogowskazów, którymi się kierujemy, a także od tego, co i kogo w naszej wędrówce spotykamy oraz w czym chcemy mierzyć swoje podróże - w przyjaźniach czy w pokonanych milach...

Hans Christian Andersen pisał: „Podróżować to żyć”.

A oto zadanie dla Ciebie:  Opowiedz piórem lub pędzlem o najpiękniejszej podróży swojego życia.