• MISJA I WIZJA

• MISJA SZKOŁY

Jesteśmy publiczną szkołą podstawową, nosimy imię Hansa Christiana Andersena. W swojej pracy kierujemy się wskazaniami naszego Patrona, baśniopisarz, w twórczości którego idee humanitarne: wrażliwość na ludzką krzywdę, szacunek dla wszystkich, poszanowanie uznanych wartości – były celami nadrzędnymi. Nasza działalność zmierza do tego, by:
          • UCZNIOWIE byli rzetelnie przygotowani do dalszej nauki i życia we współczesnym świecie,
          • ICH RODZICE aktywnie wspierali szkołę i współtworzyli jej program,
          • PRACOWNICY mieli satysfakcję z wykonywanej pracy i odnosili sukcesy.
          • SZKOŁA była drugim domem dla dzieci, gdzie każdy jest jedyny i niepowtarzalny, czuje się bezpiecznie, ma równe szanse, wierzy w siebie, potrafi rozwiązywać problemy i dostrzega potrzeby innych.

Oferujemy profesjonalizm, doskonałą bazę lokalową, nowocześnie wyposażone pracownie, wysoką jakość kształcenia oraz autorskie innowacyjne programy nauczania, zapewniające wszechstronny rozwój i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów.

WIZJA SZKOŁY

Chcemy wychować ludzi zdrowych fizycznie i silnych moralnie, umiejących dokonywać w życiu właściwych wyborów w imię dobra, prawdy i piękna, świadomych swej tożsamości narodowej Polaków, mających swój udział w wielowiekowym dziedzictwie kulturowym Europy. Pragniemy kształcić i wychowywać na miarę XXI wieku, przekazywać uczniom uniwersalne, ponadczasowe wartości, zawarte w utworach Patrona Szkoły, uczyć, jak lepiej żyć na Ziemi.